Miętowe wnętrza.

Kolejny tydzień zaczynam w bardzo dobrym nastroju, a na tapecie pojawił się popularny ostatnio kolor miętowy.

Przyjemny, jasny, pastelowy kolor, który jak się przekonacie idealnie pasuje jako kolor przewodni we wnętrzu, ale i jako dodatek.

Poszukując inspirujących dodatków w sklepach próżno jest znaleźć właśnie kolor miętowy, choć coraz odważniej wkracza w świat designu, to zdaje się obserwować dystans w wyborze tego koloru, nawet w dodatkach.

Obrazek

Przygotowałam dla Was kilkanaście moim zdaniem interesujących wnętrz. Mięta przewija się w dodatkach, jak powyżej w jasnym i przytulnym wnętrzu piękne łączy się z kolorem zasłon i lampy.  Piękny wzór na zasłonach dodaje szyku i elegancji.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Niezależnie czy to kuchnia, przedpokój, sypialnia czy pokój dziecka- przemycenie „miętowego” nadaje wnętrzu lekkości. A na dodatek świetnie współgra z drewnem i metalem. Kuchnia w kolorze mięty, z wyróżniającą się wyspą, drewniane stołki i industrialne lampy to połączenie idealne, a niemożliwe staje możliwe! Równie intrygujące są pasy w salonie, nadające wnętrzu nieco francuski charakter.

Kolor mięty możemy przemycić w naszym M w elementach pościeli, drewnianej balustradzie, szklanych butelkach i wazonach, wzorach na dywanie, poduchach, pledzie czy płytkach w kuchni.

Co ciekawe dla bardziej odważnych dobrze wygląda z równie intensywnym żółtym.

Piękna witryna w kolorze mięty i otoczeniu intensywnej pomarańczy nabiera nowego stylu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Nowoczesne i proste formy architektoniczne mogą wbrew obawom świetnie uchwycić zaletę koloru, wystarczy spojrzeć na powyższą fotografię.

Kolor miętowy pojawia się na cegle (uwielbiam!), froncie drzwi, ceramice zdobiącej kuchnię, ścianie jako tło do rodzinnej galerii i jest uroczym kolorem, nad którym warto się pochylić łaskawym okiem.

Pasuje do drewna, cegły, metalu, nadając wnętrzu przytulny charakter.

Na koniec miętowa łazienka, piękna lodówka i urocza kuchnia otulona czerwoną cegłą.

ObrazekObrazekObrazek

MIŁEGO MIĘTOWEGO DNIA KOCHANI!

Autor: MK

Źródło: housemaniaczka.blogspot.com, pinterest.com.

Reklamy