Czerwona cegła królową współczesnych mieszkań.

Temat cegły wewnątrz domu powraca jak bumerang. Dla wielu osób jest ona inspiracją, ale obawa przez zbyt surowym wnętrzem pozostawia wiele wątpliwości w temacie zastosowania cegły w swoim M.

Dziś wracam do bardzo bliskiemu mojemu sercu tematu cegły.

ObrazekKojarzy się z surowymi loftami, ciężkimi, a nawet ciemnymi pomieszczeniami, trudnością w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. Istnieje przekonanie, że jej zastosowanie dotyczy tylko domów i to o tych największych metrażach, ażeby tylko nie pomniejszyła przestrzeni.

Udowodnię Wam, że nawet małe, blokowe M będzie przytulne, że jej utrzymanie to sama przyjemność i że zamiast ciężkiego surowego pomieszczenia uzyskamy efekt dekoracji samej w sobie.

Myślę, że nieprzekonanych i tak nie przekonam, ale chcę pokazać Wam bardzo dobre aranżacje z użyciem cegieł w ich naturalnej barwie i efektu jaki powstał we wnętrzu.

W moim mieszkaniu króluje cegła w kuchni i przedpokoju, własnoręcznie przeze mnie i  męża pomalowana na biało. Dziś nie żałujemy tego zabiegu, ale już zdecydowaliśmy że powróci w swoim podstawowym kolorze czerwieni w pokoju naszego dziecka.

Co do utrzymania czystości – nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż jest zabezpieczona preparatem Żywy kolor do kamienia.

To, co jest największym jej plusem to dekoracja sama w sobie. Nie wymaga nadmiernej ilości dekoracji czy ozdób, gdyż delikatne, subtelne i często niezauważalne eksponują jej wyjątkowy charakter. Świetnie współgra z meblami naszego M i praktycznie z każdym kolorem, choć jak pokazują poniższe aranżacje urzekające jest połączenie z bielą, jasnym i ciemnym drewnem, metalem, prostymi- dizajnerskimi dodatkami.

Jednym słowem jestem bardzo „na tak” w zastosowaniu cegły, również w mieszkaniu bloku (sama jestem tego najlepszym przykładem). Jej koszt nie jest aż tak wysoki, a idealnym rozwiązaniem jest możliwość odkrycia w mieszkaniu prawdziwych cegieł. Poniższe fotografie przedstawiają między innymi wykorzystanie naturalnych cegieł, z których zbudowano budynek i jedynie ich oczyszczenie.

Waszym zdaniem cegła w domu to dobry wybór? Czekam na opinie.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Autor: MK

Źródło: pinterest, stegu.pl, zszywka.pl.

Reklamy