Eklektycznie, czyli mieszamy gatunki, łączymy style.

Eklektyczne wnętrza? Nie mam nic przeciwko! Wręcz przeciwnie to bardzo oryginalne i klimatyczne pomieszczenia! Można w nich umieścić wszystko czego dusza zapragnie, bez zbędnego chaosu czy braku stylu!

Stylizowany stół i nowoczesne krzesła projektu np. Kartell’a, połączenie vintage i industrialnego stylu, meble z przeszłością, duszą, historią w połączeniu z nowoczesnymi, prostymi formami- czy to Was przekonuje?

W tym stylu to właśnie takie królują połączenia… Wiele z pozoru niepasujących do siebie dodatków czy mebli w tej konfiguracji idealnie współgra! To wbrew pozorom idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą zdecydować się na jeden konkretny styl we wnętrzu, albo które z wielu powodów boją się, że ich ulubiony np. skandynawski styl będzie zbyt monochromatyczny, prostolinijny i nudny- więc decydują się na zabieg wprowadzenia do własnego M dodatków ocieplających wnętrze, stylizowanych epoką, czy własnymi upodobaniami.

Tak więc kochani nie ma co się bać eksperymentować! Przygotowane dla Was zdjęcia są najlepszym przykładem, że połączenie Skandynawii z Vintage, nowoczesnością i prostotą, czy stylizowanymi dodatkami MOŻE SIĘ UDAĆ!

ObrazekObrazek

Obrazek

Piękne stoły z charakterem i proste w formie krzesła uzupełniają się świetnie. Na dodatek ekskluzywny żyrandol.

Salon łączy wszystko co możliwe: od wytwornej i pięknej sztukaterii, przez nowoczesne i proste w kształcie lampy, różnorodne sofy i skórzane nowoczesne fotele, przez marmurowy stolik kawowy. Sypialnia to surowa rama łóżka, ludwikowe krzesło i barokowy fotel w amarantowym kolorze. Wszystkiego dopełniają wiekowe drewniane drzwi.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekPowyższe propozycje to nutka nowoczesności, prostego kształtu i surowości, połączona z drewnem ocieplającym wnętrze, kryształowy, bogato zdobiony żyrandol w stylu vintage i ceglana ściana, którą uwielbiam z belami na suficie, pięknym drewnianym stolikiem i prostą w formie nowoczesną sofą.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekProste formy mebli, stonowana kolorystyka- w powyższych przypadkach moja ulubiona biel, cegła, oryginalne dodatki- choćby skrzynia jako stolik kawowy, ozdobny żyrandol, liny jako balustrada przywołujące na myśl wyprawy żeglarskie, surowy pieniek  jako stolik i ten vintage’owy dywan to bardzo udane połączenie.

ObrazekObrazekObrazekNa koniec przykład bardzo ciekawych rozwiązań dla sypialni. Regał za zagłówkiem łóżka łączący się z nim subtelnie to zdecydowanie mój typ na klimatyczną sypialnię! A na dodatek piękne drewniane, epokowe stoliki nocne, stylizowany fotel i żyrandol przywołujący wspomnienia z dzieciństwa i dom babci.

Czy przekonują Was takie połączenia? Czekam na opinie!

Autor: MK

Źródło: pinterest.

Reklamy