Styl nowoczesny

Była prowansja, eklektyzm i nasza ulubiona skandynawia. Dziś w „stylomanii” o jednym z bardziej pożądanych wystrojów współczesnych domów i mieszkań! Czas na styl nowoczesny!

Właściwie mi on osobiście kojarzy się z wielkimi skupiskami miejskimi, biznesmenami i zabieganym życiem.

Mówiąc nowoczesny kojarzy mi się ogromna przestrzeń, gdzie poszczególne przestrzenie wyodrębniane są za pomocą koloru, faktury, mebla.

W stylu tym dominuje stonowana kolorystyka, rzadko łącząca więcej niż dwa, ewentualnie trzy kolory. Są to zazwyczaj czerń nadająca wnętrzu elegancji, biel powiększająca je i szarości, czerwienie bądź inny ulubiony.

Ważny jest detal. Charakterystyką nowoczesnych przestrzeni jest gadżet, detal, wyszukany dodatek o bardzo minimalistycznym kształcie, bryłowej formie.

Wnętrza nowoczesne stosują zasadę mniej znaczy więcej, stąd spotyka się w nich małą ilość mebli. Meble wyróżnia prostota faktur, która zdobi ściany i zastosowanie „wysokiego połysku” w materiale wykonania, którego zadaniem jest odbijanie światła i powiększanie przestrzeni. Często spotyka się panele ścienne, cegłę, a w dodatkach metal, szkło, nowoczesne tworzywa sztuczne. To ile w Waszych mieszkaniach będzie ze stylu nowoczesnego zależy tylko od Was! Można go łączyć i mieszać z innymi stylami, np. zastosować drewno w większej ilości, aby ocieplić wnętrze, bądź miękkie tkaniny, by nadać mu przyjazności. W ten sposób z surowego i zimnego wnętrza możemy stworzyć przytulny klimat, zachowując jego podstawowe zadanie – czyli nowoczesność 😉

A co Wy sądzicie o takim urządzeniu przestrzeni?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Autor: MK

Źródło: aranzacje.dekoratorniatv.pl, e-mieszkanie.pl, dekoracje-domu.com.pl, e-decor-com.ua

Reklamy