Wyspa w domu? Teraz to możliwe!

Sama o niej marzę od dawna, ale niestety nie ten metraż mieszkania…a szkoda, bo ciekawie zaaranżowana stanowi unikalny element wnętrza.

WYSPA KUCHENNA- bo o niej mowa jak dla mnie jest miejscem nieskończonych pomysłów wykorzystania. Osobiście mogłaby posłużyć jako dodatkowy blat roboczy, miejsce barowe, idealna do szybkich śniadań, kawy, pogawędki z przyjaciółkami.

I tu zaczyna się cała zabawa, gdyż inspiracji jest wiele. Po pierwsze jeśli wyspa kuchenna to i krzesła- barowe, wysokie, oryginalne… Po drugie wybór miejsca w naszym M3 na jej usytuowanie- może w centralnym punkcie- skąd mamy podgląd na główne pomieszczenia komunikacyjne domu?  Po trzecie jej aranżacja- styl rustykalny, nowoczesny, skandynawski? A może własny „misz-masz ulubionych dodatków”?.

Jak tu nie oszaleć! Na początek spójrzcie na tradycją drewnianą kuchnię w drewnie koloru wenge. Stworzona przy niej blato-wyspa w kolorze białym idealnie rozświetla i ociepla wnętrze- nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

Obrazek

Kolejna z propozycji to idealne miejsce dla poszukujących dodatkowych zakamarków w kuchni. Tu wyspa stanowi połączenie szuflad i szafek, jednocześnie z funkcją zlewozmywaka.

Obrazek

Pasjonaci stylu eko i skandynawskiego designu mogą zostać oczarowani białą wyspą, przepięknymi hokerami jakby z technoratanu i ozdobą nad wyspą- wieszakiem na garnki, patelnie i inne najpotrzebniejsze kuchenne gadżety. Mnie urzekła bez reszty, szczególnie poprzez ten sufit z desek, kolorystykę i hokery.

Obrazek

Dla miłośników nowoczesnych wnętrz proponuję szklany blat połączony z nietuzinkowym półokrągłym kształtem wyspy.

Obrazek

W ten aranżacji urzekły mnie piękne stoliki barowe przy wyspie. Ich kształt i wykonanie dodają charakteru wnętrzu. Na uwagę zasługuje też półka wbudowała w wyspę- fajny i dodatkowy kąt dla wymagających.

Obrazek

Mała wyspa połączona ze stołem to ciekawe rozwiązanie,  nie tylko do dużych wnętrz. Świetnie sprawdzi się w małych, łącząc praktyczność, wygodę i elegancję.

Obrazek

ObrazekNa koniec proponuję kolor w domu- piękne, energetyczne i pastelowe stołki barowe na tle bieli i belek prezentują się świetnie!

257268197433018090_8sLC8zG1_c-499x645

Autor: MK

Źródło: eurokuchnia.pl, e-mieszkanie.pl, lovingit.pl, achtak.urządzamy.pl, forum-meble.pl,

Reklamy